6 rad dla stylistki rzęs

Twarzkobiety o pięknych rzęsach

Coraz więcej młodych kobiet interesuje się kształceniem w kierunku bycia zawodową stylistką rzęs. Czy jednak znają one główne zasady tego zawodu? Jakich sześć przykazań możemy nauczyć świeżo upieczone kosmetyczki? Przekonajmy się!

Aby móc mówić o sobie jak o prawdziwej stylistce rzęs, należy stosować się do kilku podstawowych reguł. Dziś przedstawiamy Wam niezawodny zestaw sześciu rad dla każdej kosmetyczki zajmującej się przedłużaniem i zagęszczaniem rzęs.

Oto on:

  1. Stawiaj na jakość produktów!

Zdecydowany numer jeden radzi, by zawsze mieć na uwadze jakość produktów, których używamy do pracy. Aplikacje będą dzięki nim bardziej trwałe, nasza praca łatwiejsza, a Klientki zadowolone. Oszukiwanie na produktach nie wchodzi w grę!

  1. Miej dobre podejście do ludzi!

Stań się stylistką, do której kobiety będą chętnie wracały. Zaproponuj Klientce herbatę, ugość ją ciastkiem, porozmawiaj serdecznie. Dzięki temu będziesz budować sieć pozytywnych znajomości i możesz liczyć na to, że Twoje Klientki polecą Cię znajomym.

  1. narzędzia stylistki rzęsDbaj o czystość salonu i narzędzi pracy!

Nie da się ukryć, że czystość w takich miejscach jak salon kosmetyczny to absolutna podstawa. Jeśli nie będziemy odkażały pęset – możemy narazić nasze Klientki na alergie i podrażnienia. To samo tyczy się całego pomieszczenia. Powinnyśmy zawsze mieć czysto i ładnie.

  1. Dbaj o miłą atmosferę w salonie!

Kwestia ta mocno łączy się z punktem 3. Sympatyczną atmosferę w salonie można stworzyć w naprawdę łatwy sposób. Wystarczy postawić kilka uroczych doniczek z kwiatkami, pachnących świec czy stylowych figurek. Nasz gabinet możemy spersonalizować tak, jak tylko nam się podoba.

  1. Nie zapominaj o promocji i reklamie!

Dziś stylistka, która się nie reklamuje, przegrywa na starcie! Załóż profil swojego salonu na którymś z portali społecznościowych i wstawiaj na niego zdjęcia swoich udanych zabiegów. Dzięki temu dotrzesz do setek nowych Klientek i poszerzysz swoje kontakty.

  1. Rozwijaj się!

Kosmetyczka, która nie korzysta ze szkoleń i kursów, stoi w miejscu. Nie można być na bieżąco, nie wyjeżdżając na konferencje związane z naszą dziedziną kosmetologii. Powinnyśmy wciąż udoskonalać swój warsztat i otwierać się na modne nowinki i trendy.

 


 Artykuł powstał przy współpracy z https://www.amazinglashes.pl