Jak rozjaśnić włosy w domu bez użycia chemii? 2 naturalne płukanki

włosy blond płukanka

Każda z nas chciałaby się cieszyć z naturalnie pięknych włosów. Są one symbolem kobiecości, zdrowia oraz urody. Posiadaczki blond włosów mogą rozjaśniać je na domowe sposoby bez użycia niszczących ich strukturę chemikaliów zawartych w szamponach i farbach. Wystarczy zaufać Matce Naturze i jej dzieciom.

Rozjaśnianie włosów to działanie, jakiemu poddają się miliony kobiet na całym świecie. Większość z nich wykorzystuje do tego celu sztuczne rozjaśniacze, chemiczne farby, szamponetki i płukanki. Nie wiedzą, że tym samym niszczą swoje włosy i przyczyniają się do ich gorszego wyglądu w przyszłości. Jak rozjaśnić włosy naturalnymi sposobami, by efekt był powalający? W roślinach tkwi moc.

 

ZRÓB PŁUKANKĘ SAMODZIELNIE

Masz do wyboru wiele rodzajów roślin, jednak to Ty podejmiesz ostateczną decyzję na temat tego, których chcesz użyć. Dziś przedstawimy Ci dwie propozycje, z których każda ma właściwości rozjaśniające, upiększające, a nawet zdrowotne!

 

woda z cytrynąCYTRYNA

Kto nie ma w domu cytryny? Chyba nikt. Nie każdy jednak zna jej niezwykłe właściwości. Poza byciem bogatym źródłem witaminy C cytryna równie dobrze rozjaśnia włosy!

Wystarczy, że pokroisz w plasterki trzy duże cytryny i włożysz je do miski. Następnie zalej je całym czajnikiem wrzącej wody i odczekaj niecałą godzinę (optymalnie może to być 45 minut). Po tym czasie płukanka powinna być zdatna do użycia. Teraz wystarczy polewać nią włosy przez jakieś 10 minut i… cieszyć się z efektów!

 

kwiat słonecznikaSŁONECZNIK

Kojarzy się z latem i łuskaniem jego ziaren w blasku zachodzącego słońca na plaży. Jednak słonecznik posiada ciekawe właściwości związane z urodą. Możemy stworzyć skuteczną płukankę z jego ziaren, która pomoże nam rozjaśnić włosy blond.

Aby przygotować taki specyfik, musimy woreczek obłuskanych nasion słonecznika zalać wrzątkiem i odczekać około 25 minut. Po tym czasie trzeba nasionka odcedzić, a pozostały napar uwydatnić sokiem z cytryny (najlepiej aby były to 2 łyżki). Teraz wystarczy już tylko płukać nasze włosy otrzymanym wywarem przez niecałe 10 minut. Po takiej płukance na pewno rozjaśnią się o kilka tonów.