Odchudzanie bez wysiłku

odchudzanie

Pozbycie się nadmiaru tłuszczu wiąże się z szeregiem wyrzeczeń, indywidualnie dopasowaną dietą, ćwiczeniami oraz sporą inwestycją czasową. Nie ma tu mowy o błyskawicznych efektach. Są jednak sposoby, które pozwalają na uzyskanie wymarzonych efektów z pominięciem wysiłku. Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna pozwalają na osiągnięcie idealnej sylwetki z wykorzystaniem metod coraz mniej inwazyjnych.

Jednym z bardziej popularnych zabiegów jest odsysanie tłuszczu z brzucha. Liposukcja pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z takich partii ciała jak brzuch, biodra, pośladki czy ud. Zabieg nie jest jednak radą na zbędne kilogramy. Skóra u osób otyłych traci na elastyczności przy odsysaniu tłuszczu, a w efekcie tworzą się wiszące fałdy skóry. Zaleca się więc wcześniejsze zgubienie paru kilogramów, aby uniknąć takiego efektu.

Odsysanie tłuszczu może odbywać się poprzez wprowadzenie w drobne nacięcie plastikowej rurki. Innymi metodami jest ultrasonografia, fale ultradźwiękowe oraz techniki laserowe. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w zależności od tego jak duży jest obszar, z którego będzie usuwana tkanka tłuszczowa. Zabieg może trwać od pół godziny do dwóch godzin. Tkanki tłuszczowe są najpierw rozbijane, a później odsysane za pomocą specjalnych przyrządów.

liposukcjaLiposukcja jest znaczną ingerencją w ludzki organizm. Wiele kobiet decyduje się na ten zabieg chcąc szybkich efektów. Trzeba wziąć pod uwagę, że takie obciążenie organizmu wiąże się z rekonwalescencją oraz przestrzeganiem diety. Odsysanie tłuszczu nie jest też gwarancją idealnej sylwetki na zawsze. Aby utrzymać efekt należy dalej przestrzegać diety i trenować. Dodatkowo aktywność fizyczna sprzyja powróceniu organizmu do zdrowia. Lekarze często polecają jogę, pilates czy zajęcia fitness.

Idealna sylwetka to wiele wyrzeczeń i ciężka praca nad dobrą kondycją. Odsysanie tłuszczu może pomóc w osiągnięciu wymarzonego wyglądu, ale powinno się także wziąć pod uwagę jak ważne jest zdrowe odżywianie i odpowiednia ilość ruchu. Bez tego nie będzie można utrzymać dobrego wyglądu.

 


Artykuł powstał dzięki współpracy z kliniką http://www.christofferingves.pl