Siła medycyny estetycznej

fioletowe kwiaty i olejki

Współczesna medycyna estetyczna postawiła przed nami niesamowitą pokusę, którą jest prostota zachowania nieskazitelnego wyglądu skóry naszego ciała. Dziś jesteśmy w stanie poświęcić wiele, aby jak najdłużej cieszyć się cerą, która będzie dokładnie taka, jaką sobie wymarzyliśmy. Niestety czasami nie kierujemy się rozsądkiem i podejmujemy decyzje, których często nie są racjonalne. Dziś pokażemy wam jasne i ciemne strony tej dziedziny.

Jak to działa?

Na samym początku, warto zdać sobie sprawę z różnic pomiędzy medycyną estetyczną a chirurgią plastyczną. Przede wszystkim pierwsza z nich jest znacznie mniej inwazyjny, czyli automatycznie nie łączy się z tym, czego nie lubimy w chirurgii – czyli bólem i długim czasem gojenia blizn. Najłatwiej pokazać to na sposobie wykonywania zabiegów w jednej i drugiej dziedzinie. Jeżeli skorzystamy z medycyny estetycznej, będzie to bardziej polegało na wykorzystaniu specjalistycznych preparatów lub innych, nieinwazyjnych bodźców, które pobudzą naszą skórę do wykonywania pewnych czynności, jak chociażby przy pomocy ultradźwięków. Natomiast zabieg chirurgiczny wiążę się z pewną ingerencją w nasze ciało i jest nieodzownie połączony z okresem rekonwalescencji w szpitalu.

Wady medycyny estetycznej

Mimo tego, że medycyna estetyczna jest nieinwazyjnym sposobem na poprawę wyglądu naszego ciała, ma ona swoje wady. Główną z nich jest to, że nie wprowadza ona trwałych modyfikacji naszego wyglądu. Wszystkie zabiegi i procedury z tej dziedziny, muszą być powtarzane, co pewien czas, aby utrzymać efekty, których pożądamy na co dzień. Jednak, gdy się zastanowimy, zapłacenie co pewien czas określonej sumy pieniędzy zdaje się niską ceną w porównaniu z opuchlizną, bliznami i długim pobytem w szpitalu w przypadku chirurgii plastycznej.

Podsumowanie

To czy zdecydujemy się na jeden z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, zależy wyłącznie od Nas oraz tego, jakie efekty chcemy osiągnąć i jak długo chcemy je utrzymać. Mimo tego, że takie ingerowanie w nasz wygląd jest dość kontrowersyjną kwestią i stale wzbudza wzmożone dyskusje. My jednak uważamy, że jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z naszego wyglądu, nie powinniśmy się bać, lub wstydzić tego poprawić!

Tekst powstał we współpracy ze stroną http://sopockafabrykaurody.pl/.