Świeżo wyciskane soki – świetny pomysł!

szklanka soku jagód

Dziś wielu z nas szuka najróżniejszych sposobów na zdrowe obniżenie wagi. Pierwsza przychodzącą myślą jest to, aby jeść mniej. Jest to niestety bardzo niemądre podejście do tego tematu, gdyż wraz z ograniczaniem spożywanych kalorii, drastycznie zmniejszamy ilość ważnych witamin i składników. Świetnym sposobem na pomoc naszemu organizmowi są świeżo wyciskane soki. Dlaczego?

  • Suplementacja

W czasie diety bogactwo witamin pochodzących z owoców i warzyw nie tylko sprawi, że nasze ciało będzie odżywione, ale także znacznie bardziej ułatwimy regenerację narządów wewnętrznych. Kiedy nasze ciało intensywnie ćwiczy, bardzo ważną jest suplementacja, która może być naturalna i syntetyczna. Pod tym drugim rozumiemy wszelkie specyfiki w postaci proszków czy tabletek, które mają dostarczać to, czego nam brakuje. Jest ona bardzo kosztowna, lecz niestety mało skuteczna. Istnieje także ryzyko tego, że przedawkujemy witaminy, czyli dotknie nas hiperwitaminoza, będącą toksycznym zjawiskiem. Właśnie dlatego lepszym pomysłem będzie korzystanie ze świeżo wyciskanych soków!

  • Zalety soków

sok malinowyPrawidłowo wyciśnięte soki z warzyw i owoców można nazwać prawdziwym koktajlem pełnym witamin, minerałów, aktywnych enzymów i składników odżywczych, które są prawdziwym kluczem do uzyskania zadowalającej sylwetki. Tym, co jest najlepsze w takim podejściu, jest to, że te elementy są całkowicie naturalne, gdyż najlepiej przyjmują się witaminy pochodzące ze źródeł naturalnych. Nie możemy tego powiedzieć o syntetycznych tabletkach prawda? Dodatkowo wysoki potencjał oksydacyjny chroni komórki naszego organizmu przed starzeniem i degeneracją czy nawet mutacjami! Co to znaczy? Jest to bardzo proste – redukujemy w ten sposób ryzyko wystąpienia nowotworu!

  • Z czego możemy zrobić sok?

sok z marchwiDzisiaj sok możemy zrobić praktycznie ze wszystkich roślin – nieważne czy są to jabłka, gruszki, pietruszki, jęczmień czy jarmuż. Sami się zdziwimy, że jesteśmy w stanie wypić to, czego prawdopodobnie nigdy byśmy nie zjedli. Właśnie dlatego soki są świetnym pomysłem na dostarczanie bardzo zdrowych warzyw czy owoców. Jako świetny przykład może posłużyć seler naciowy, którego liczba fanów jest bardzo znikoma. Ma on natomiast ogromną ogromny potencjał i szkoda go zmarnować!

Podsumowanie

Dobrze przygotowane soki mogą być świetnym pomysłem na dostarczanie wszystkich potrzebnych nam elementów odżywczych. Dodatkowym plusem jest to, w jakiej formie je przyjmujemy. Nawet najbardziej znienawidzone smaki zaginą gdzieś między tym, co uwielbiamy jeść, więc czemu by nie spróbować takiego sposobu odżywiania się?