Wkładki ortopedyczne – warto?

wkładki ortopedyczne

Coraz większa ilość z nas korzysta ze spersonalizowanych wkładek do butów. Jak możemy się domyślać, nie jest to spowodowane jakąś fanaberią czy zachcianką, lecz jest ogromną pomocą dla korygowania ustawienia stóp czy wspomagania pracy kolan, bioder czy kręgosłupa. Zmniejszają one obciążenie naszych nóg czy pozytywnie wpływają na nasze plecy, korygując wady postawy i co za tym idzie, daje nam ulgę w walce z bólem pleców. Jak dobrać odpowiednie wkładki do naszych dolegliwości?

Po co nam wkładki?

masaż stópOdpowiednio dobrane wkładki ortopedyczne znacznie podnoszą jakość życia osoby z nich korzystającej. Jak już wspomnieliśmy, redukują lub nawet całkowicie eliminują ból w wielu obszarach naszego ciała. Wbrew pozorom, także niektóre schodzenia ortopedyczne mogą być zażegnane przy pomocy odpowiednio spersonalizowanych wkładek. Aby dostać to, na co zasługuję, najlepiej jest wykonać badanie podstopowe w odpowiednim gabinecie lub sklepie rehabilitacyjnym. Badanie jest dość proste i ma wykazać miejsca styku stopy z podłożem i sposób, w jaki jest ona obciążana. Przy niewielkiej wadzie można skorzystać z oferty gabinetu i i poprzestać na wybraniu gotowych wkładek profilaktycznych. Natomiast, gdy wada okaże się zbyt duża, konieczne będzie pobranie wycisków, na podstawie których otrzymamy wkładki jedyne w swoim rodzaju. Jakie modele z nich cieszą się największą popularnością?

Najpopularniejsze wkładki

Wkładka na płaskostopie to bez wątpienia jedna z najczęściej wykonywanych wkładek w tej dziedzinie. Poprawiają one komfort chodzenia u osób z dysmorfią łuku podłużnego stopy. Stosuje się tu wkładki w trzech rodzajach schorzenia i wszystkie z nich mają w pewnym stopniu podnieść łuk stopy. Wkładki odciążające są wykonywane z miękkich materiałów (zwykle jest to pochodna silikonu) i mają przede wszystkim zapewnić wygodne podczas najzwyklejszego chodzenia i uprawiania sportu. Mają one za zadanie odciążyć miejsca najbardziej narażone na nacisk, takie jak przedstopie i guz piętowy

Podsumowanie

Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego, że tak duża część naszego zdrowia może być naprawiona przy pomocy tego, co niedaleko naszych stóp. Odpowiednie wkładki mogą mieć iście zbawienny wpływ na to, jak się czujemy i jakie jest nasze zdrowie. Nasza postawa, kolana czy nawet biodra, mogą być naprawione przez wizytę o ortopedy. Proste prawda?